IZBORENA EVROPSKA JESEN

LASK "preživio“ Mostar: Zrinjski svoj evropski put nastavlja u Konferencijskoj ligi

"Plemići" su vodili, ali je Jovičić u 53. minuti pogodio s velike udaljenosti za konačnih 1:1

Fudbaleri Zrinjskog nisu uspjeli eliminirati LASK i plasirati se u grupnu fazu Evropa lige jer su u revanš meču sa austrijskim predstavnikom odigrali 1:1.

„Plemići“ su vodili, ali na kraju remi nije bio dovoljan nakon poraza u prvom meču rezultatom 2:1. No, Mostarci su ispisali historiju jer će igrati grupnu fazu Konferencijske lige i tako postati prvi bh. klub koji je izborio evropsku jesen u historiji.

Zrinjski je od starta napao svog rivala pokušavajući anulirati zaostatak iz prve utakmice.

Ključni trenutak prvog dijela dogodio se u 35. minuti. Mario Ćuže je iskoristio grešku u odbrani i na kraju izborio penal koji je u gol pretvorio Nemanja Bilbija.

Imao je Zrinjski i dobar početak drugog poluvremena, a onda je Branko Jovičić sa velike udaljenosti uz pomoć stative savladao večeras odličnog Marka Marića u 53. minuti susreta.

„Plemići“ su do novog gola mogli u 63. minuti, ali je Bilbija zakasnio na proigravanje Marija Tičinovića.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao i Zrinjski je ispao iz Evropa lige, ali svoj put nastavlja u Konferencijskoj ligi.

Sutra je na rasporedu žrijeb grupne faze kada će "Plemići" saznati svoje rivale.

Izvor: avaz.ba