VN Katalonije

Lorenzo upisao drugu uzastopnu pobjedu, Maquez drugi, Rossi treći

Vozač Ducatija Jorge Lorenzo upisao je drugu vezanu pobjedu u Moto GP-u, a on je s vremenom 40:13.566 slavio na Velikoj nagradi Katalonije.

Španac je tako zaključio fenomenalan vikend u kojem je prije svega osvojio pol-poziciju, a onda je sjajnom vožnjom stigao do šeste pobjede u Kataloniji, pete u Moto GP-u.

Na drugom mjestu završio je trenutno prvoplasirani u generalnom poretku, vozač Honde Marc Marquez, a on nije uspio zaobići svog budućeg kolegu koji će se od sljedeće sezone pridružiti kraljevskoj klasi Honde.

Na trećem mjestu završio je vozač Yamahe Valentino Rossi koji je trku počeo na sedmoj poziciji, ali je ipak uspio dohvatit mjesto na podijumu.

U generalnom poretku, Marquez je ostao na prvom mjestu sa 115 bodova, 27 više od Valentina Rossija.

Sljedeća trka u Moto GP na rasporedu je 1. jula, a vozit će se na atraktivoj stazi u holandskom Asenu.