Sjajni Piatek nastavio po starom

Nakon očajnog prvog, Milan u drugom poluvremenu razbio Empoli

Milan je večeras na svom San Siru ugostio Empoli u utakmici 25. kola Serije A i slavio pobjedu sa ubjedljivih 3:0, iako se nakon prvi 45 minuta činilo da bi se Rossoneri mogli itekako namučiti.

Rossoneri su na samom otvaranju utakmice uspjeli zatresti mrežu protivnika, ali je gol Paquete poništen zbog ofsajda, nakon asistencije VAR-a.

Nije Milan dobro djelovao nakon toga. Gattusovi izabranici su pružili slabu partiju, ali ni Empoli nije bio pretjerano opasan, pa se na odmor otišlo rezultatom 0:0.

Bh. reprezentativac Rade Krunić je imao najbolju priliku za Empoli (do tada i na utamici uopšte) u 48. minuti susreta, ali je slabo šutirao iz dobre pozicije.

Samo minutu kasnije sjajni Krzystof Piatek dovodi Milan u vodstvo na asistenciju Calhanoglua. Bio je to njegov sedmi gol u dresu Rossonera.

Dvije minute kasnije bilo je 2:0. Ovaj put je asistent bio Castillejo, a strijelac Kessie.

Upravo je Castillejo u 67. minuti postavio, ispotavilo se, konačnih 3:0.

I Borini je nako Castilleja uspio zatresti mrežu Empolija, ali je i njegov gol poništen zbog ofsajda.

Milan je ovom pobjedom došao do 45 bodova u italijanskom šampionatu i nalazi se na 4. mjestu. Empoli je 17. sa 21 bodom.

Treba dodati da je Krunić odigrao svih 90 minuta za Empoli na San Siru.