SAVLADALI VENECUELU

Nezaustavljivi Dončić odveo Sloveniju do prve pobjede na Svjetskom prvenstvu

Zvijezda NBA lige odigrala je svestranu utakmicu za svoju ekipu i završila susret s 37 koševa

Košarkaši Slovenije upisali su prvu pobjedu u grupi F Svjetskog prvenstva. U susretu igranom u Okinavi reprezentacija Slovenije je predvođena Lukom Dončićem savladala Venecuelu, a bilo je 100:85. Ključno je Slovenija napravila u drugoj i trećoj četvrtini utakmice, kada je preokrenula 31:33 iz otvarajućeg dijela u prednost 56:51 na poluvremenu, a onda i u 78:63 na ulasku u posljednju četvrtinu.

Prvo ime utakmice bio je Luka Dončić. Zvijezda NBA lige odigrala je svestranu utakmicu za svoju ekipu i završila susret s 37 koševa uz fantastičnih 9/10 za dva poena, 2/8 u šutu za tricu i 13/16 s crte slobodnih bacanja. Najbolji strijelac utakmice tome je dodao sedam skokova i šest asistencija.

Odlični su bili i Majk Tobi (Mike Tobey) s 21 košem i pet uhvaćenih lopti te Klemen Prepelič s 18 poena i šest skokova. Ujednačeni napad Venecuele predvodili su Garli Sojo (Garly) sa 16 i Jhornan Zamora s 12 poena. Zamora se istaknuo i tricom sa svoje polovice u posljednjim trenucima prvog dijela.