SVJETSKO PRVENSTVO

Noa Lajls i Šerika Džekson zlatom zaključili dan

Džekson je važila za glavnog favorita, što je opravdala i obaranjem rekorda Svjetskih prvenstava, sa vremenom 21.41

U centru pažnje sedme večeri, bile su finalne trke sprintera, na 200 metara, u muškoj, ali i u ženskoj konkurenciji.

Prve su na stazu izašle dame, a u vrlo uzbudljivoj trci, pobjedu je odnijela Šerika Džekson, i to ispred Amerikanke, Gabrijel Tomas, dok je treće mjesto zauzela Šakari Ričardson.

Džekson je važila za glavnog favorita, što je opravdala i obaranjem rekorda Svjetskih prvenstava, sa vremenom 21.41. Jamajčanka je na ovaj način odbranila svjetsko zlato na 200 metara, a na ovom šampionatu, osvojila je i srebrnu medalju na 100 metara.

Kada je riječ o muškoj konkurenciji, ulogu favorita je u potpunosti opravdao Amerikanac, Noa Lajls, i to ispred sunarodnjaka Eriona Najtona, dok je treći bio Letsil Tebogo iz Bocvane.

Trčao je Lajls u vremenu 19.51, i tako, novom zlatnom medaljom kompletirao zlato u sprinterskim diciplinama, s obzirom na to da je prethodno osvojio zlato i na 100 metara.

Izvor: avaz.ba