NBA

Povreda Luke Dončića u porazu Dalasa: Mekolum se zapalio u posljednim minutama

Dončić je, prema svemu sudeći, pogoršao povredu butnog mišića

Košarkaši Dalas Maveriksa su poraženi na gostovanju kod Nju Orleans Pelikansa rezultatom 113:106.

Najbolji u redovima domaćih Pelikansa je bio Si-Džej Mekolum (C.J McCollum) sa 32 postignuta poena, od kojih je 13 došlo u posljednje četiri minute. I u Nju Orleansu je došlo do povrede, pošto je njihova zvijezda Brendon Ingram (Brandon) povrijedio skočni zglob.

Za Dalas je dobar bio Kajri Irving (Kyrie) sa 27 postignutih poena, kojima je dodao 6 skokova. Osim što su porazom od Nju Orleansa pali na 7. mjesto Zapadne konferencije, Maverikse je zadesila još jedna loša vijest.

Naime, Luka Dončić se povrijedio. On je i u utakmici koju su igrali za vikend protiv Finiks Sansa izgledao prilično rovito, a jutros je, prema svemu sudeći, još pogoršao povredu butnog mišića.

On je utakmicu završio sa 15 poena u 28 minuta igre i ostaje da vidimo do kad će izostati sa terena.