SPEKTAKL U NAJAVI

Poznati parovi polufinala Lige prvaka: Znaju se i datumi održavanja

Nakon večerašnjih utakmica u Milanu i Minhenu znamo sve potrebne detalje za narednu rundu elitnog takmičenja

Nakon večerašnjih uzvratnih utakmica odigranih u Minhenu i Milanu poznati su svi polufinalni parovi ovogodišnjeg izdanja Lige prvaka.

Fudbaleri Bajerna i Mančester sitija su odigrali 1:1 na Allianz Areni, što je donijelo prolazak Građanima sa ukupnih 4:1 u ovom dvomeču.

Erling Haland (Haaland) je u 57. minuti poslije jedne kontre doveo Siti u vodstvo. Konačnih 1:1 je postavio Jozua Kimih (Joshua Kimmich) pogodivši za Bajern Minhen iz penala u 82. minuti.

Mančester siti će poslije Bajerna igrati sa još jednim velikanom. S obzirom da se križaju sa pobjednikom četvrtfinalnog para Real Madrid - Čelzi, u kojem su Madriđani bili bolji.

Fudbaleri Intera su remizirali sa Benfikom rezultatom 3:3 na Đuzepe Meaci. Oni su zahvaljujući pobjedi u prvoj utakmici na Stadionu svjetlosti rezultatom 2:0 osigurali sebi prolazak u polufinale najelitnijeg evropskog takmičenja.

To znači da nas u polufinalu čeka Derby della Madonnina, odnosno gradski derbi između Milana i Intera.

Rosoneri su sinoć prošli Napoli i kvalifikovali se za polufinale.

Prve polufinalne utakmice su na programu 9. i 10. maja, dok se uzvrati igraju sedam dana kasnije.

Finale je rezervisano za 10. jun u Istanbulu na Ataturk stadionu.