LA LIGA

Real Madrid nije uspio pobijediti u gradskom derbiju

Zašto Modrić nije bio starter

Real Madrid ne može do pobjede bez Luke Modrića. Ostavio ga je Karlo Ančeloti na klupi u gradskom derbiju sa Atletikom kako bi malo odmorio poslije sjajnog nastupa prije četiri dana na Enfildu, ali je morao da ga uvede u 63. minutu, zajedno sa Kamavingom i Čuamenijem.

Bila je to trostruka izmjena koja je trebalo da trgne domaćine. I jeste, ali tek nakon što je Atletiko, samo minut kasnije, poveo iako je na terenu bio sa desetoricom zbob isključenja Anhela Koree u 64. minutu, o kojem će se narednih dana dosta diskutovati u Španiji.

Ipak, gosti nisu uspjeli sačuvati prednost. U 85. minutu Modrić je izveo korner, a 18-godišnji Alvaro Rodrigez sjajno skočio i u svom tek drugom nastupu za prvi tim Real Madrida Matirao Jana Oblaka za 1:1.

Izvor: avaz.ba