La Liga

Real nakon preokreta i uz dva dosuđena penala uvjerljivo slavio u Gironi

Nogometaši Reala pobijedili su na Montiliviju u okviru drugog kola La Lige ekipu Girone rezultatom 4:1.

Evropski prvak je tako došao do tri važna boda, što je prije utakmice istakao i Realov novi trener Lopetegui, na gostovanju gdje je prošle sezone poražen.

Ipak, nije sve tako dobro krenulo po Kraljeve budući da je Garcia iskoristio smušenost u odbrani Reala i doveo Gironu u vodstvo.

Međutim, šest minuta prije odlaska na odmor Realu je dosuđen prvi današnji penal, kojeg je u gol pretvorio Ramos za 1:1 u prvom poluvremenu.

Već u sedmoj minuti nastavka Benzema je iskoristio još jedan udarac s bijele tačke za preokret, a sedam minuta kasnije sjajnu kontru i asistenciju Isca u gol je pretvorio Bale.

Odlično raspoloženi Bale i Benzema kreirali su deset minuta prije kraja meča i četvrti gol za Real za konačnih 1:4.

Real je tako upisao i drugu pobjedu na početku sezone, dok je Girona ostala na jednom osvojenom bodu iz prvog kola.

Sevilla i Villarreal su podijelili bodove odigravši utakmicu bez pogodaka.