La Liga

Spektakularan meč u Madridu: Barcelona preokretom u posljednje tri minute savladala Rayo

Nogometaši Barcelone pobijedili su na Campo de Futbol de Vallecasu u okviru 11. kolu La Lige ekipu Raya Vallecana rezultatom 3:2.

Katalonci su tako upisali treću uzastopnu pobjedu u La Ligi, dok je Rayo u svim takmičenjima bez pobjede još od septembra.

Krenulo je dobro po Barcelone budući da je Suarez doveo goste u vodstvo na asistenciju Albe već u 11. minuti utakmice.

Ipak, deset minuta prije odlaska na odmor Pozo je izjednačio pa je 1:1 bio rezultat prvih 45 minuta.

Šok za Katalonce desio se u 57. minuti kada je Garcia donio preokret Rayu, a napadi Barceloni su bili jalovi sve do samog finiša meča.

Naime, u posljednje tri minute uspjela je Barcelona prookrenuti i slaviti novu pobjedu. Prvo je Dembele iskoristio dodavanje Piquea za 2:2, a onda je sjajni Suarez na asistenciju Roberta postavio konačnih 2:3.

Barcelona je ostala na prvom mjestu La Lige s četiri boda više u odnosu na drugoplasirani Atletico, dok je Rayo Vallecano ostao na pretposljednjem mjestu.