dobra partija bh.centra

Unics Kazan pregazio Cedevitu, Stipanović ubacio 16 poena

Košarkaši Unicsa iz Kazana pregazili su Cedevitu sa 105:70 na domaćem parketu u susretu 3. kola drugog kruga Eurocupa.

Domaći su bili bolji rival u prvom dijelu susreta, pa su na poluvremenu imali prednost od devet razlike.

Ipak, nije sve izgledalo tako crno za Cedevitu jer je to još uvijek bio zaostatak koji se mogao stići, ali nakon vrlo slabe treće dionice postalo je jasno da povratka više nema.

Unics je taj period riješio u svoju korist sa 26:16, a u posljednjoj četvrtini gosti iz Zagreba su bukvalno pregaženi jer je bilo 32:16.

Bila je ovo druga pobjeda za Unics u drugoj fazi takmičenja, dok Cedevita za sada ima upisana sva tri poraza.

Domaće je do trijumfa vodio Jamar Smith sa 19 poena, dok je Raymar Morgan dodao 14. Najefikasniji u poraženom timu bio je nekadašnji bh. reprezentativac Andrija Stipanović koji je ubacio 16 koševa, a učinku je dodao devet skokova.