Zenica

Velika pobjeda košarkašica KK Jumper u Areni nad Banovićima

U utakmici 2. kola bh. košarkaške lige (Liga 12) za sezonu 2023/2024, košarkašice KK Jumper bile su domaćini ekipi ŽKK RMU Banovići. Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici, početak u 16 sati, pred oko 350 gledalaca.

U susretu između domaće ekipe KK Jumper i ŽKK RMU Banovići zasluženu i veliku pobjedu su ostvarile domaće košarkašice KK Jumper, nad trostrukim prvakinjama BiH.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama: REZULTAT: KK JUMPER – ŽKK RMU BANOVIĆI 81:65 (12:10), (22:19), (23:15), (24:18);

Službena lica na utakmici su bili: Glavni sudija Hasan Bajgorić, sudija 1 Ivan Jurić, sudija 2 Dženan Hasić. Delegat meča biće Miodrag Vujović.

Sastav ekipe KK Jumper i poeni: Emira Šehić, Amna Kahrić (cap) 10, Jelena Kapisoda, Adna Omerdić 16, Aleksandra Begenišić 24 poena + 16 skokova, Elma Feukić 23, Kanita Smajić 1, Hana Đuherić, Sajra Huskanović 4, Ines Podojak 1, Hena Krehić 2. (Trener Eldar Durmić, pomoćni treneri Vedran Kulalić i Almir Omerčević).

Najefikasnije kod KK Jumper bile su Aleksandra Begenišić 24, Elma Feukić 23, Adna Omerdić 16 i Amna Kahrić 10 poena. U redovima RMU Banovići najefikasnije Ena Šehović sa 35 i Anđela Šipka sa 14 poena.

U prvoj četvrtini vidjeli smo smjenjivanje u vođstvu, a finišu četvrtine domaće košarkašice su bolje i dobijaju prvu četvrtinu sa 12:10. Druga četvrtina je, gotovo, identična prvoj po kretanju rezultata i smjenjivanju u vođstvu, tako da je na poluvremneu plus pet poena za domaće, 34:29. Treću četvrtinu su ponovo dobile domaće košarkašice, a prednost u rezultatu je bila i do plus 16 poena. U finišu treće četvrtine gošće iz Banovića su smanjile na minus 10 poena, 57:47. Na tri minute do kraja utakmice domaće košarkašice Jumpera imaju i plus 20 poena, 78:58, a završilo je rezultatom 81:65, potpuno zasluženo. Sve četvrtine dobile su domaće košarkašice KK Jumper.

Double-double učinak u ekipi Jumpera imala je Aleksandra Begenišić sa 24 poena i 16 skokova sa indeksom korisnosti, izvrsnih 39. Kod RMU Banovići double-double učinak imala je Anđela Šipka sa 14 poena i 15 skokova.

Sve igračice iz rostera obje ekipe dobile su priliku da nastupe u današnjem meču.

U narednom, 3.kolu košarkašice KK Jumper idu u goste ekipi Orlovi iz Banja Luke, dok su RMU Banovići domaćini ekipi Lavovi Brčko.