Novogodišnji spektakl pripao Liverpoolu!

Nogometaši Liverpoola ostvarili su pobjedu u derbiju 19. kola engleske Premier lige protiv Manchester Cityja rezultatom 1:0.

+++ by enteritament

Liverpool je kraj godine dočekao pobjedom i ostat će na minus šest od vodećeg Chelseaja. Momčad Jurgena Kloppa igra sjajno ove sezone, te je i protiv Cityja pokazala da se može nadati tituli.

Već u osmoj minuti Redsi su stigli do pogotka. Adam Lallana je upisao novu asistenciju, zavrnuo je loptu u šesnaesterac, a Georginio Wijnaldum nebeskim skokom i udarcem glavom šalje loptu u mrežu gostiju.

U 29. minuti Roberto Firmino nije iskoristio nevjerovatnu loptu Milnera, pa je propala šansa za domaće, koji su do kraja prvog dijela sačuvali vodstvo.

Tek nastavak donosi nešto više od igre gostiju, ali prave prilike osim Silvine nije niti bilo, pa je Liverpool proslavio pobjedu za kraj uspješne 2016. godine.

City će 2017. godinu dočekati s trećeg mjesta sa čak 10 bodova zaostatka za Chelseajem, koji je ipak najbliži prvom mjestu.