BUNDESLIGA

Demirović s dva gola donio pobjedu Augsburgu, Bajern brojao do sedam

Sjajna partija bh. reprezentativca za nova tri boda njegovog kluba

Fudbalski klub Augsburg, našeg Ermedina Demirovića, u 5. kolu Bundeslige protiv Mainca slavio je 2:1.

Iako je Ludovik Ažork (Ludovic Ajorque) doveo goste doveo goste u prednost, Augsburg nije dugo bio u zaostatku, a najzaslužniji za to je upravo kapiten Demirović.

Igrala se 15. minuta kada se naš reprezentativac najbolje snašao u šesnaestercu i uspio pospremiti loptu u mrežu.

Već do poluvremena Augsburg je preokrenuo, a u glavnoj ulozi ponovo je bio Ermedin Demirović.

Demirović je ponovo pokazao da je odličan u snalaženju u šesnaestercu. Nakon jednog auta, njegov saigrač Patrik Fajfer (Patric Pfeiffer) je loptu glavom prebacio u peterac, a Demirović se najbolje snašao.

Ovim golom postavljen je i konačan rezultat.

Što se ostalih utakmica tiče minhenski Bajern je pobijedio Bohum 7:0.

Fenomenalni Heri Kejn (Harry Kane) je postigao 3 gola i upisao dvije asistencije u pobjedi Bavaraca, a s nova tri gola postao je i rekorder. Englez je postigao najviše golova u prvih pet utakmica za minhenskog giganta. Ovo mu je bio šesti u pet susreta.

Osim njega strijelci su bili još i Čupo-Moting (Choupo-Moting), De Ligt, Sane i Tel.

Također, u ovom terminu odigrane su još tri utakmice. RB Lajpcig je odličnim golom Time Vernera (Werner) pobijedio na gostovanju Borusiju Menhengladbah (0:1), dok je druga Borusija, ona iz Dortmunda, identičnim rezultatom slavila protiv Volfsburga.

Iznenađenje kola bio je poraz Union Berlina na domaćem terenu od Hofenhajma (0:2).