Roma slavila, meč obilježili Džekini promašaji!

Nogometaši Rome su u Udinama s 1:0 savladali domaću momčad Udinesea u 20. kolu italijanske Serije A.

Novi Ddžekin promašaj by goloviliga

Roma je slavila vrijedna tri boda, ali meč je obilježila serija promašaja našeg najboljeg igrača Edina Džeke, koji danas nije bio u svome elementu.

Gosti iz Rima su poveli golom Radje Nainggolana u 12. minuti, a u 18. minuti dosuđen je penal za Vučicu.

Ogroman promašaj Džeke by goloviliga

Džeko je pucao visoko preko gola, a kasnije je propustio još nekoliko dobrih šansi. Najbolju za pogodak imao je u 85. minuti, kada je promašio šansu jedan na jedan. Karnezis mu je sjajno odbranio udarac.

Imali su i domaći dobre šanse, uz malo sreće makar su mogli do boda, a ovako Roma je novom pobjedm, 14. u sezoni, stigla na bod od vodećeg Juventusa i ostaje u trci za Scudetto. Ipak, treba naglasiti da Stara dama ima dvije utakmice manje.

U_R_0_1_N by goloviliga

Što se Džeke tiče, on je odigrao 90 minuta, imao nekoliko velikih promašaja, ali nadamo se da će se iskupiti već u narednoj utakmici.

Izvor: Sportsport.ba/ekskluziva.ba