LA LIGA

Real upisao sigurnu pobjedu na teškom gostovanju: U strijelce se upisao i novi "Galaktikos"

Ispostavilo se da je ekipa Karla Anćelotija sav posao riješila već u prvom poluvremenu

Fudbaleri madridskog Reala pobjedom su započeli novu sezonu u španskoj La Ligi. Kraljevski klub je slavio na gostovanju Atletik Bilbau i pobjedu u pisao rezultatom 2:0.

Ispostavilo se da ekipa Karla Anćelotija (Carlo Ancelotti), iako potresena zbog teške povrede Tibe Kurote (Thibaut Courtois) samo dva dana pred start sezone, u ovoj utakmici sve riješila u prvom poluvremenu. Tačnije, za to im je bilo potrebno samo osam minuta.

Rodrigo (Rodrygo) je bio strijelac prvog gola, a Džud Belingem (Jude Bellingham) je potvrdio trijumf Reala.

Belingemu je ovo bio prvi pogodak za madridski Real u debiju na zvaničnim utakmicama, nakon što je stigao iz Borusije u transferu vrijednom preko 100 miliona eura.