Tottenham preko Sheffielda osigurao finale Liga kupa!

Poznat je i drugi finalisa Liga kupa u Engleskoj. Finale Liga kupa ili poznatijeg kao Capital One cupa igrat na Webmbleyu igrat će Chelsea i Tottenham.

Nakon što je poslije sinoćnih produžetaka Chelsea preko Livepoola izborio finale, Tottenhamu je večeras na gostovanju Sheffieldu bio povoljan i nerješen rezultat jer su u prvoj utakmici savladali Sheffield da 1:0.

U prvom poluvremenu, tačnije u 28. minuti Eriksen fantastično pogađa iz slobodnog udarca i dovodi “Pijetlove” u vodstvo i sa tim rezultatom se odlazi na odmor.

Trener Sheffielda, Clough, fantastično je pogodio sa ubacivanjem Adamsa u igru, a ovaj je za samo 7 minuta postigao dva gola i donio rezutlat koji vodi u produžetke. On je prvo pogodio u 77. minuti, a zatim i u 80.

Strijelac prvog pogotka na utakmici bio je strijelac i posljednjeg, a sjajni Eriksen je u 88. minuti postigao i svoj drugi gol i tako svojoj ekipi donio put na Wembley i veliko finale protiv gradskog rivala.

Izvor: sport.ba/ekskluziva.ba