LA LIGA

Barcelona gubila s dva gola razlike do 80. minute, a onda je uslijedio šou

Ovim preokretom su došli na prvo mjesto španskog prvenstva

Barcelona je fenomenalnim preokretom, u utakmici u kojoj je do 80. minute gubila 0:2, došla do pobjede rezultatom 3:2 protiv Selte Vigo.

Jorgen Strand Larsen doveo je goste u vodstvo u 17. minuti odličnim udarcem sa ivice šesnaesterca. Do kraja prvog poluvremena imali su još jednu priliku da dupliraju vodstvo.

U 76. minuti su preko Duvikasa došli na 0:2, što se činilo kao nedostižnih za Katalonce.

Ipak, sve što su uradili do 80. minute, srušio je Levandovski za pet minuta. Prvo je u 81. minuti Poljak pogodio na dodavanje Feliksa, a onda je svojim drugim golom pet minuta kasnije sve vratio na nulu.

Nije tu Barsa stala. Kanselo je golom u 89. minuti iskoristio asistenciju Gavija i donio tri boda Kataloncima, kao i prvo mjesto na tabeli španske La Lige.