PRVO PRETKOLO LIGE PRVAKA

Ferencvaroš remizirao na Farskim ostrvima: Ćiviću igrao svih 90 minuta, Gojak bez nastupa

Mađarski šampion je naišao na nezgodnog protivnika koji se nije prepustio ulozi autsajdera

Fudbaleri mađarskog prvaka Ferencvaroša, za koji igraju i brojni bh. fudbaleri, šokantno je remizirao sa ekipom Klaksvika rezultatom 0:0.

Utakmica odigrana na Farskim ostrvima je završila bez golovam, što posebno može iznenaditi kada se uzme u obzir odakle dolazi domaćin.

Ferencvaroš je prema očekivanjima bio dominantnija ekipa, ali je to bilo nedovoljno za pobjedu protiv Klaksvika, koji se herojski branio, ali i imao neke solidne šanse.

Svih 90 minuta za Ferencvaroš je odigrao Eldar Ćivić, dok je Amer Gojak utakmicu odgledao sa klupe za rezervne igrače. Muhamed Bešić nije bio u protokolu.

Revanš je na programu 19. jula u Budimpešti.

U ostalim utakmicama, šampion Kosova FK Balkani je na domaćem terenu savladao Ludogorets, koji vodi Ivajlo Petev (Ivaylo), nekadašnji selektor reprezentacije Bosne i Hercegovine.

Utakmica igrana u Prištini je završila rezultatom 2:0, a strijelci za kosovsku ekipu bili su Korenica i Ziba (Zyba).