ZAUZELA I VRH TABELE

Hrvatska slavila u Armeniji i nastavila svoj historijski niz

Jedini gol na utakmici viđen je u 14. minuti kada je Kramarić pogodio na asistenciju Modrića

Fudbaleri reprezentacije Hrvatske pobijedili su Armeniju na teškom gostovanju sa 1:0 i zasjeli na prvo mjesto grupe D u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine.

Izabranici Zlatka Dalića bolje su otvorili meč i poveli već u 14. minuti. Andrej Kramarić se najbolje snašao nakon što je iz prekida u šesnaesterac loptu ubacio Luka Modrić.

Susret je obiljećžio i jedan incident. Igrao se 35. minut kada je dron sa zastavom regije Nagorno-Karabah proletio vrlo blizu terena za igru. Navijači sa tribina su aplaudirali, dok je sudija Klement Turpan (Clement Turpin) odmah prekinuo susret koji je ubrzo i nastavljen.

Hrvatska je do kraja meča uspješno sačuvala prednost i došla do važnog trijumfa.

Ovom pobjedom, "Vatreni" su nastavili svoj nevjerovatan niz jer im je ovo bio 10. uzastopni gostujući trijumf.

Redom su padale Slovačka, Kipar, Malta, Danska, Francuska, Austrija, Saudijska Arabija, Turska, Nizozemska i sada Armenija.