ODIGRANA TRI MEČA

Prve utakmice plej-ofa Lige prvaka: Poslastica u Škotskoj, Peljto dijelio pravdu u Poljskoj

Očekivano, najzanimljivije je bilo u Glazgovu gdje su Rendžers i PSV odmjerili snage

Odigrane su prve tri utakmice plej-ofa Lige prvaka. Po jednu pobjedu upisali su domaći i gosti, dok je treći susret završen bez pobjednika.

Očekivano, najzanimljivije je bilo u Glazgovu gdje su Rendžers i PSV remizirali sa 2:2. Nizozemci su se dva puta vraćali iz rezultatskog zaostatka.

Rendžers je poveo u 45. preko Sime, pa se PSV vratio u 61 preko Sangarea. Ponovo su Škoti imali vodstvo u 76. kada je Matondo pogodio, no onda je Luk De Jong četiri minute kasnije postavio konačnih 2:2.

Interesantno je bilo i u duelu Rakova i Kopenhagena (0:1). Danci su slavili autogolom Bogdana Rakovitana u 9. minuti. Pravdu na toj utakmici dijelio je najbolji bh. sudija Irfan Peljto.

Peljto i sudijska ekipa su odradili odličan posao, a susreli su se i sa delikatnom situacijom i jednim od najmanjih ofsajda ikada.

U trećoj utakmici Antverp je golom Vinsenta Jansena (Vincent Janssen) pobijedio AEK iz Atine sa 1:0.