PREMIJER LIGA BIH

Sarajevo slavilo u derbiju starih rivala: Renan Oliveira presudio "Rođenim"

Derbi starih rivala odigran na stadionu Koševo je donio dosta uzbuđenja

Fudbaleri Sarajeva i Veleža zatvorili su 5. kolo Premijer lige BiH. Derbi je završio rezultatom 1:0.

Derbi starih rivala od samog početka je bio interesantan, a Bordo tim je bio opasniji na početku.

Redom su prijetili preko Buljubašića, Ziljkića i Renana Oliveire.

Prva prilika je došla u 15. minuti kada je upravo Buljubašić centrirao, a Domić loše ispucao, zamalo pogodivši vlastiti gol. Ipak, Hadžikić je to izvukao s gol linije.

Nastavio se pritisak Sarajeva, a Ziljkić je imao najbolju priliku za Sarajevo, mada je on šutirao pored gola.

Uslijedila su dva projektila Mlinarića, u 38. i 44. minuti, koja su pogodila prečku.

Između te dvije šanse, bila je još jedna, kada se desio i sporan momenat u kojem je Beganović izbacio loptu s gol linije, a igrači Veleža su se žalili da je igrao rukom u toj situaciji.

Sarajevo je povelo u 50. minuti golom Renana Oliveire, kojeg je odlično pronašao Almedin Ziljkić.

Nakon postignutog gola Sarajeva, Velež je bio opasniji rival, ali nisu uspijevali doći do gola.

Glavna stvar za zapamtiti je da su bili možda i previše sebični u pojedinim situacijama.

Bordo tim se također nije zadovoljio postignutim golom, te su preko Hasića i Vrančića probali doći do drugog gola.

"Rođeni" su prijetili ponovo u finišu, ali nedovoljno da bi došlo do promjene rezultata.

Sarajevo je sada 2. sa devet osvojenih bodova i trećom pobjedom u nizu otkad je Rožman sjeo na klupu, dok je Velež upisao prvi poraz u sezoni. Oni su na 7. sa pet osvojenih bodova.