GRCI SLAVILI U ZAGREBU

AEK zaledio Maksimir i pobijedio Dinamo nakon preokreta u 90. minuti

Revanš se igra u subotu u Atini

Fudbaleri Dinamo Zagreba šokirali su svoje navijače jer su izgubili od AEK-a nakon preokreta (2:1) i to primljenim golom u 90. minuti prve utakmice 3. pretkola Lige prvaka.

"Modri" su odigrali sjajno prvo poluvrijeme u kojem su u potpunosti kontrolisali igru. Poveli su u 39. minuti kada je Marko Bulat sjajno pogodio iz slobodnog udarca.

Grčki tim se vratio u 59. minuti preko Stevena Zubera, a gosti iz Atine su pravi šok priredili na Maksimiru u 90. minuti.

Rezervista Konstantinos Galanopoulos je iskoristio asistenciju Rodolfa Pizara (Pizarro) i matirao Dominika Livakovića.

Revanš se igra u subotu u Atini. Podsjetimo, prošlosedmična utakmica je otkazana nakon navijačkih sukoba u kojima je stradao AEK-ov navijač Mihalis Kacuris (Michalis Katsouris).

Grčka policija je uhapsila nekoliko navijača Dinamo Zagreba, a njima su Bad Blue Boysi poslali simboličnu poruku tako što su na svojoj sjevernoj tribini večeras ostavili slobodna mjesta.