Jorgandžije uvjerljive

Atletico se prošetao kroz Moskvu, remek djelo Antoinea Griezmanna

Fudbaleri madridskog Atletica plasirali su se u četvrtfinale Evropske lige. Tim Diega Simeonea razbio je u revanšu u Moskvi ekipu Lokomotive sa 1:5, te sa ukupnih 1:8 idu među osam najboljih u ovom takmičenju.

Fantastičnu utakmicu odigrao je tim iz Madrida i na kraju su sasvim zasluženo ostvarili plasman dalje. Do vodstva su došli u 16. minuti preko danas sjajnog Angela Corree, ali samo četiri minute kasnije Rybus pogađa za izjednačenje rezultata na 1:1.

Ovim rezultatom se, usprkos nekoliko dobrih šansi, otišlo na odmor, a u nastavku je Atletico doslovno pregazio današnjeg rivala.

Saul Niguez je golom u 47. minuti donio Jorgandžijama novo vodostvo (1:2), da bi potom Fernando Torres sa dva gola povećao prednost Atletica na 1:4.

Međutim, jedan od najljepših momenata u sezoni desio se u 85. minuti meča. Čudesan gol, pravo remek djelo, postigao je Antonine Griezmann i postavio je konačan rezultat meča od 1:5.