SP u Rusiji

Belgija tek u drugom poluvremenu slomila otpor Paname, Lukaku dvostruki strijelac

Reprezentacija Belgije pobijedila je na Olimpijskom stadionu Fišt u Sočiju u okviru prvog kola Svjetskog prvenstva selekciju Paname rezultatom 3:0.

Belgijanci su od početka utakmice krenuli žestoko, ali se mreže do odlaska na odmor nisu tresle.

Već u sedmoj minuti Penedo je sjajno odbranio udarac Mertensa, a samo četiri minute kasnije dobru šansu je propustio Hazard.

Mertens je i u 19 minuti pucao pored gola, a udarac De Bruynea dvije minute kasnije je u posljednji tren izblokiran.

Uoči odlaska na odmor Penedo je sjajno odbranio i udarac Hazarda, a potom je Mertens kompletirao seriju promašaja još jednim udarcem kraj stative.

Ipak, već na otvaranju drugog poluvremena Belgija je došla u vodstvo nakon što je Mertens fantastičnim udarcem iz prve pogodio mrežu Paname.

De Bruyne je potom imao dobar pokušaj iz slobodnog udarca, a prvu priliku Panama je propustila u 55. minuti, kada je Courtois vrhunski odbranio udarac Murilla.

U 69. minuti Lukaku je savršeno glavom postigao gol i udvostručio prednost, a šest minuta kasnije sjajni napadač je postavio konačnih 3:0 nakon asistencije Hazarda.