Premiership

Celtic opet pobijedio Rangers, Gerrardov prvi Old Firm završen neuspješno

Ekipa Celtica porazila je Rangers u meču 4. kola škotskog Premiershipa rezultatom 1:0 te je tako još jedan Old Firm derbi riješila u svoju korist.

Ekipa Brendana Rodgersa bila je puno bolji protivnik tokom svih 90 minuta, u prvom poluvremenu pogodili su dvije prečke, ali su na pogodak čekali sve do drugog poluvremena.

Igrala se 62. minuta kada su domaći igrači odigrali sjajnu akciju, a loptu je u praznu mrežu bez problema poslao Ntcham.

Rangers je nakon primljenog pogotka zaigrao malo ofanzivnije, ali jednostavno nisu uspjeli pronaći put do mreže Celtica, pa je gradski rival upisao četvrtu uzastopnu pobjedu u gradskom derbiju.

Nakon četiri odigrane utakmice, Celtic ima skor od tri pobjede i jedan poraz, dok Rangers ima jednu pobjedu, dva remija i jedan poraz.