premiership

Eriksen u 88. minuti golčinom donio pobjedu Tottenhamu protiv Brightona

Nogometaši Tottenhama savladali su Brighton kod kuće u 33. kolo engleskog Premiershipa minimalnim rezultatom 1:0.

Spursi su napadali tokom čitave utakmice i pravo je čudo kako su gosti uspjevali odolijevati njihovim napadima sve do finiša susreta.

Golman gostiju Mathew Ryan je sjajno branio, a i stativa je bila njegov saveznik u 73. minuti nakon udarca Tobyja Alderweirelda.

Ipak, u 88. minuti Dele Alli je dodao loptu Christianu Eriksenu koji sa 25 metara lijevom nogom postiže golčinu za tri boda koja Tottenham ostavljaju na trećem mjestu sa tri boda prednosti nad prvim pratiocem Chelseajem.

U drugoj utakmici koja je odigrana sinoć Watford i Southampton su podijelili bodove odigravši 1:1. Shane Long je ušao u historiju kada je najbržim pogotkom u historiji Premiershipa nakon samo šest sekundi pogodio za vodstvo gostiju, a konačnih 1:1 postavio je Andre Gray u 90. minuti susreta.