La Liga

Hrabra Girona osvojila bod na gostovanju kod Barcelone

U petom kolu španske La Lige vidjeli smo veliko iznenađenje. Barcelona nije uspjela savladati Gironu na Nou Campu.

Hrabra Girona je na Nou Campu odigrala veoma zrelu partiju i sasvim zasluženo je osvojila jedan bod.

Početak susreta nije uopće nagovještavao takav rasplet. U 19. minuti Barcelona je povela. Vidal je sa desne strane asistirao Messiju koji šutira iz prve i matira Bonoua za 1:0.

No, nakon 35 minuta igre domaćin je ostao sa igračem manje. Lenglet je u jednom duelu laktom udario Portua i arbitar Manzano mu je pokazao crveni karton.

Prednost igrača više Girona je iskoristila u 45. minuti kada je Stuani matirao Ter Stegena za 1:1. Urugvajac je svoj drugi pogodak za muk na Nou Campu postigao u 51. minuti. Portu je pobjegao odbrani Barce i šutirao, Ter Stegen je odbranio njegov šut, ali se lopta odbila do Stuanija koji je šalje u praznu mrežu za 2:1.

Bod Barceloni donio je Pique nakon velike gužve u kaznenom prostoru u 63. minuti susreta.

Unatoč ovom rezultatu Barcelona je ostala na prvom mjestu, dok je Girona na odličnoj šestoj poziciji.