Real nastavlja s porazima

Košarkaški El Clasico pripao Barceloni

Košarkaši Barcelone pobijedili su večeras madridski Real u utakmici 5. kola Eurolige rezultatom 79:72.

Nakon prvih 20 minuta rezultat je bio 48:27 što zorno svjedoči o tome da je Real u prvom poluvremenu samo statirao i promatrao sjajnu igru domaćeg tima. Ipak, kraljevski klub probudio se u nastavku i počeo topiti ogromnu prednost Barcelone. Čak se u jednom trenutku učinilo da bi Real mogao zakomplicirati stvari u ovom susretu i da bi Barcelona od gotovog mogla napraviti veresiju, no ispostavilo se kako su gosti kasno došli do igre i nisu uspjeli napraviti preokret.

U odsustvu Nikole Mirotića najbolji u redovima Barce bio je Kyle Kuric s 15 koševa a poen manje dodao je Davies dok je 13 postigao Higgins. Thompkins s 14 i Abalde s 13 koševa bili su najbolji kod Reala koji je na početku nove sezone daleko od prave forme te niže poraz za porazom.