Dosta uzbuđenja u NBA ligi

Lakersi nakon preokreta savladali Indianu, još jedno odlično izdanje Nikole Jokića

Košarkaši LA Lakersa pobijedili su sinoć Indianu Pacerse sa 105:100.

Indiana je pružila sjajan otpor u Staples Centru i činilo se da bi ovaj tim mogao do pobjede, ali su Lakersi u posljednjoj četvrtfini briljirali i uspjeli su da preokrenu rezultat i na kraju slave.

Gosti su odlično počeli meč i nakon prve dionice vodili su sa 28:20. Indiana je nastavila s dobrom igrom i u drugoj četvrtini, te se na odmor otišlo kod rezultata 54:46 za Pacerse.

Indiana je uspjela u trećoj dionici da zadrži svoju prednost i imali su i dalje osam poena razlike, ali su Lakersi u zadnjih 12 minuta uspjeli da prelome meč u svoju korist.

Domaći su došli do izjednačenja, te su na kraju uspjeli da pobijede sa 105:100. Lakerse je do pobjede vodio Kyle Kuzma koji je uspio ubaciti 24 poena, dok je LeBron James dodao 18 poena i deset skokova.

U ekipi Indiane istakao se Malcolm Brogdon sa 29 poena, sedam skokova i šest asistencija.

Treba izdvojiti i sjajan meč Denver Nuggetsa i Memphis Grizzliesa, a na kraju je Denver uspio da pobijedi sa 103:102. Ponovo je blistao Nikola Jokić koji je meč završio sa 28 poena, 15 skokova i sedam asistencija.