Uprkos porazu

Monaco preko Banvita do Final Foura košarkaške Lige prvaka, Kikanović postigao 15 poena

Monaco se uprkos porazu od Banvita u drugoj utakmici četvrtfinala plasirao na Final Four košarkaške Lige prvaka, jer je prvu utakmicu dobio rezultatom 85:77.

Monaco je odlično otvorio utakmicu i prvu četvrtinu dobio rezultatom 28:15, a u drugoj potpuno zakazao pa je došlo do preokreta. Ekipa Banvita je postigla 27 poena, dok je Monaco stao na samo devet. Rezultat prvog poluvremena je bio 42:37 za Banvit.

Tokom treće dionice su košarkaši Monaca postigli 15 poena, dva više od Banvita, dok je posljednji period susreta pripao također Monacu zahvaljujući 22 ubačena poena u odnosu na 20 Banvitovih. Ekipa Banvita je na kraju upisala tijesnu pobjedu rezultatom 75:74, ali nedovoljnu za plasman na završni turnir košarkaške Lige prvaka, odnosno na Final Four.

Banvit je do pobjede predvodio Rautins sa 19 poena, dok je 30 za Monaco ubacio Robinson. Naš Kikanović je utakmicu završio s 15 poena, jednim skokom i jednom ukradenom loptom.