Vučica slavila sa 3:1

Može i bez Džeke: Roma na krilima Mayorala do pobjede u Crotoneu

Fudbaleri Rome danas su u gostima pobijedili Crotone sa 3:1 u meču 16. kola Serije A.

Roma je bez većih problema uspjela da dođe do tri boda, a sve je bilo jasno već nakon prvog poluvremena.

Vučica je povela već u osmoj minuti kada je mrežu domaćeg tima zatresao Borja Mayoral koji je danas mijenjao u napadu povrijeđenog Edina Džeku.

Isti igrač na scenu je stupio i u 29. minuti. Mayoral je postigao fantastičan pogodak sa 20-tak metara za 2:0. Do kraja prvog dijela Roma je zabila i treći gol, a ovaj put u listu strijelaca upisao se Mkhitaryan.

Crotone je u drugom poluvremenu samo uspio da ublaži poraz, a pogodak za konačnih 1:3 postigao je Golemić u 71. minuti utakmice.

Roma je nakon ove pobjede trećeplasirana sa 33 boda, dok je Crotone na posljednjem mjestu sa svega devet osvojenih bodova.