KOŠARKA

NBA: Nurkić zbog povrede odsutan, novi poraz Portlanda

Bh. reprezentativac i centar Portlanda Jusuf Nurkić propustio je duel protiv Milwaukee Bucksa u kojem su Blazersi zabilježili novi poraz. Bucksi su bili bolji rezultatom 127:108.

Milwaukee je furiozno otvorio utakmicu i već su u prvoj dionici uspjeli napraviti sigurnu prednost. Do poluvremena su tu prednost konstantno uvećavali te su se Bucksi na kraju druge četvrtine odlijepili na dvocifrenu razliku.

U drugom poluvremenu su gosti u jednom trenutku poveli sa 20 razlike i tada je postalo definitivno jasno da će Blazersi zabilježiti poraz. Najbolji kod pobjedničke ekipe bio je Brook Lopez sa 27 poena i 9 skokova dok je kod Blazersa najefikasniji bio Damian Lillard sa 28 poena.

U ostalim susretima večeri nije bilo većih iznenađenja. Sigurne pobjede su ostvarili Boston Celticsi nad Detroitom te Warriorsi nad Oklahomom, a Los Angeles Clippersi su savladali Brooklyn Netse.

Izvor: n1info.ba