EVROPSKO PRVENSTVO

Odbojkašice BiH poražene od Rumunije: U posljednjem kolu čekamo rasplet

Uzbudljiv meč je viđen u Torinu, ali nažalost naše reprezentativke su poražene od Rumunije

Ženska odbojkaška reprezentacija BiH poražena je u Torinu rezultatom 2:3 od Rumunije.

Dominantno su naše odbojkašice započele meč i u prvom setu slavile rezultatom 25:12.

Nastavile su u istom tempu većim dijelom drugog seta, vodile su i do pet razlike, ali su Rumunke uspjele okrenuti u drugom setu i slaviti rezultatom 24:26.

Treći set je bio identičan. Naše odbojkašice su dobro krenule, ali su ponovo stale i rumunske odbojkašice su to iskoristile za preokret. Njima je treći set pripao 21:25.

Nisu se predavale bh. odbojkašice i uspjele su osvojiti četvrti set identičnim rezultatom, te tako odvesti meč u peti, odlučujući set.

U njemu su mirnije ostale Rumunke i slavile 11:15 za pobjedu i plasman u osminu finala.

Našim odbojkašicama preostaje da se nadaju dobrim rezultatima u drugim mečevima i da probaju protiv Italije osigurati plasman u narednu fazu.

Švicarska igra posljednja dva duela sa Hrvatskom i Bugarskom, te ukoliko ne osvoji više od dva boda, naša selekcija će se plasirati u osminu finala bez obzira na ishod našeg sutrašnjeg duela posljednjeg kola protiv Italije (21 sat).