Težak poraz Madriđana

Panathinaikos pregazio Real u OACA Areni

Košarkaši Panathinaikosa pobijedili su na domaćem parketu Real Madrid sa uvjerljivih 95:67 u prvom meču četvrtfinala Eurolige.

Domaći su fantastično otvorili današnji susret i nakon šest minuta su imali prednost od 20:0. Već je tada bilo jasno da će se Real jako teško vratiti u susret.

Madriđani se ipak nisu predavali i početkom druge dionice zaostatak su spustili na samo minus osam. Ipak, Panathinaikos je u tim trenucima ponovo pojačao tempo i vratio se na 18 razlike. Na poluvremenu je bilo plus 16 za domaće.

Drugo poluvrijeme donosi ponovo daleko bolju igru domaćih košarkaša koji odlaze veoma brzo na više od 30 poena razlike i do kraja je bilo samo pitanje s kojom će se razlikom susret završiti. Na kraju je bilo 95:67 iako su domaći imali i 35 poena razlike.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Mike James koji je ubacio 24 poena, dok je Nick Calathes dodao 11. Kod gostiju Trey Thompkins je ubacio 12, a Anthony Randolph 11 poena. Luka Dončić je dodao 10 ubačaja.