La Liga

Real Sociedad ubjedljivo slavio protiv Atletico Madrida

U 33. kolu La Lige Real Sociedad je na Anoeti rezultatom 3:0 pobijedio Atletico Madrid.

Ovo je treći poraz u posljednjih sedam takmičarskih mečeva za Atletico, dok je Sociedad nanizao tri uzastopne pobjede u kojima je zabilježio impresivnu gol-razliku 9:0.

Willian Jose je u 27. minuti pogodio za vodstvo domaćeg tima, a pobjedu je nakon ulaska s klupe golovima u 80. i drugoj minuti sudijske nadoknade potvrdio Juanmi.

Sociedad igra kao preporođen od dolaska Imanola Alguacila na klupu. Pored tri pobjede u nizu i navedene gol-razlike, tim je prije četiri kola remizirao u gostima kod Eibara (0:0). Bio je to debi za Alguacila koji sad ima tri pobjede i jedan remi u četiri utakmice na klupi Sociedada koji u tim mečevima nije primio gol.

U istom terminu Girona je kao gost savladala Alaves rezultatom 2:1.

Atletico je i dalje drugi s 12 bodova manje od Barcelone, Sociedad je na 11. mjestu, Girona je osma, dok je Alaves na 15. mjestu tabele.