1:1 u seriji

Sparsi porazili Bosnu, putnik u ABA 2 ligu će biti poznat nakon trećeg meča

Košarkaši Sparsa savladali su Bosnu Royal rezultatom 69:55 u drugom meču serije u kojoj će biti odlučeno koja ekipa će sljedeće sezone igrati u ABA 2 ligi čime su poravnali ukupni rezultat na 1:1.

Prva četvrtina protekla je u izjednačenoj igri s obje strane, a nešto efikasniji bili su igrači Sparsa koju su slavili rezultatom 19:17.

Domaći su u drugoj četvrtini dodali u brzinu više, nakon deset minuta rezultat je bio 20:13, pa je prednost domaćih na poluvremenu bila devet poena razlike.

U drugom poluvremenu Bosna je pokušala anulirati prednost domaćih, no Sparsi su mirno kontrolisali stečenu prednost i na kraju su upisali pobjedu rezultatom 69:55.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Kovačević sa 14 poena, dok je kod Bosne najefikasniji bio Šturanović sa 19 poena.

Putnik u ABA 2 ligu bit će poznat narednog vikenda kada će ove dvije ekipe odigrati popularnu "majstoricu".