ŠOU ARGENTINCA

Spektakularni Mesi odveo Inter u nokaut fazu američko-meksičkog Liga kupa

Inter je pobijedio Atlantu United rezultatom 4:0, a Mesi je briljirao

Lionel Mesi (Messi) je nastavio pokazivati magiju i u drugoj utakmici u dresu Intera iz Miamija. Čudesni Argentinac je postigao dva gola i upisao asistenciju i odveo Inter u nokaut fazu američko-meksičkog Liga kupa.

Inter je pobijedio Atlantu United rezultatom 4:0, a Mesi je briljirao. Najprije je u 8. minuti načeo mrežu Atlante. Sergio Busquets ga je sjajno uposlio dugom loptom sa svoje polovine, Messi je izašao sam pred golmana i šutirao, no pogodio je samo stativu. Ipak, brzo je reagovao i poslao loptu u praznu mrežu za 1:0.

Već u 22. minuti Mesi je povisio na 2:0 i zapečatio sudbinu Atlante. Nakon lijepe akcije po lijevoj strani koju je kreirao Mesi, Robert Tajlor (Teylor) je odigrao povratni pas, a Argentincu nije bilo teško pogoditi za 2:0.

Tejlor je u 44. minuti povisio na 3:0, a konačnih 4:0 je postavio isti igrač na Mesijevu asistenciju. Mesi je poveo kontranapad i pravovremeno uposlio Finca koji je postavio konačnih 4:0.

Inter će u šesnaestini finala igrati protiv Houston Djinama (Dynama) ili Orlando Sitija (Cityja).