Barcelona razbila Celtu, Messi ponovo briljirao!

Barcelona je na Nou Campu deklasirala Celtu sa 5:0 u meču 26. kola La Lige.

Barcelona je nastavila niz pobjeda i sada je opet lider na tabeli sa 60 bodova, s tim da ima utakmicu više od Real Madrida, koji ima 59 bodova.

Očekivalo se da će gosti iz Viga pružiti dostojan otpor Barci večeras, no tim Luisa Enriquea se poigravao s gostima i praktično u svakom napadu je mogao da postigne pogodak.

U 24. minuti Lionel Messi je načeo goste, a u 40. minuti Neymar je povisio na 2:0 magičnim pogotkom na asistenciju Messija.

U 57. minuti Rakitić zabija pogodak, a ubrzo je Umtiti povisio n 4:0 na drugu asistenciju Messija. Argentinac je briljantnu partiju zaokružio još jednim golom u 64. minuti.

Barci sada slijedi duel s PSG-om u osmini finala Lige prvaka i pokušat će da nadoknadi čak četiri gola zaostatka iz prve utakmice (0:4).