ENGLESKA PREMIJER LIGA

Arsenal upisao tešku pobjedu na startu sezone: Gol Sake ukrao šou

Izabranici Mikela Artete imali su problema sa Notingemom, ali su uspjeli osvojiti sva tri boda

Fudbaleri Arsenala započeli su pobjedom novu sezonu u engleskoj Premijer ligi. Na "Emirates" je došao Notingem Forest i poraženi su rezultatom 2:1.

"Topnici" su poveli u 26. minuti. Gabrijel Martineli (Martinelli) proigrao je Edija Nketiju (Eddie Nketiah) koji je poslije kratkog trka pogodio mrežu za vodstvo svoje ekipe.

Šest minuta kasnije Arsenal je poduplao svoje vodstvo. Igrači Notingema su se poigravali u blizini gola, lopta je došla do Bukaja Sake (Bukayo), a on se lijepo namjestio i sa preko 20 metara lijepim udarcem ostavio golmana Tejlora (Taylor) bespomoćnim.

Nije moglo proći bez drame, pa je Notingem u 82. minuti preko Taiva Avonija (Taiwo Awoniyi) smanjio prednost Arsenala, ali više od toga nisu mogli.

"Topnici" su utakmicu započeli sa nekoliko novih pojedinaca u timu Mikela Artete.

Kai Haverc (Havertz), Deklan Rajs (Declan Rice) i Jurien Timber su počeli utakmicu, ali je nažalost zbog povrede nizozemski defanzivac nije završio.

Arsenal je novu sezonu započeo veoma bitnom pobjedom, dok će Notingem svoju sreću tražiti u nekom od narednih kola.

Izvor: avaz.ba