Hrvatska konačno prava, Norveška bez šansi

Hrvatski rukometaši konačno su odigrali onako kako se od njih očekuje, pobijedili su Norvešku sa 32:28 i praktično osigurali polufinale.

Hrvati su protiv svjetskih viceprvaka odigrali sjajan meč, posebno drugih 30 minuta, pa su došli do visoke pobjede i izuzetno važne za samopouzdanje pred nastavak turnira.

Domaćin je 3:0 serijom otvorio utakmicu, imao je i plus četiri, a na poluvremenu su izabranici Line Červara vodili 17:15.

Norveška se dobro držala na početku drugog dijela, ali onda je krenula dominacija Kauboja, koji su došli do plus pet (30:25) na 10 minuta prije kraja meča.

Nije se Norveška predavala, ali nije uspjela da izbjegne poraz, ali ostaje joj da protiv Švedske traži pobjedu za polufinale, dok će Hrvatska igrati protiv Francuske.

Manuel Štrlek je sa šest golova predvodio Hrvatsku, Luka Cindrić je zabio pet, a Marko Mamić četiri gola. Na drugoj strani Sander Sagosen je zabio osam, a Kristian Bjornsen šest golova.

Izvor: SportSport.ba